Kiedy ubezpieczyć mieszkanie?

Już można, czy już należy a może nie ma co się śpieszyć? Kiedy powinniśmy zadbać o ubezpieczenie nowego mieszkania. Zapraszamy do lektury!

news

Po odbiorze mieszkania od dewelopera, nabywca staje się w pełni za nie odpowiedzialny. W tym czasie pojawia się sporo spraw na głowie, łatwo wtedy zapomnieć o tych ważnych, do jakich na pewno należy ubezpieczenie mieszkania.

Trzeba pamiętać, że wystąpienie a przede wszystkim rozprzestrzenianie się szkód w lokalu niezamieszkałym jest większe. Ponadto w trakcie prac wykończeniowych łatwo o zniszczenia.

Nie ma co czekać do aktu przeniesienia własności, firmy ubezpieczeniowe posiadają w ofercie ubezpieczenia, które można zawrzeć na podstawie umowy deweloperskiej oraz protokołu odbioru.

Ubezpieczenia, w zależności od wybranej opcji może obejmować: mury (ściany, stropy), pomieszczenia przynależne należące do mieszkania np. komórka lokatorska oraz stałe elementy, czyli to, co jest w wewnątrz i czego nie da się zdemontować np. glazura, podłogi, stałe wyposażenie łazienek, sprzęt AGD w zabudowie.

Warto zatem zadbać o swoje poczucie bezpieczeństwa.